Strona główna Wiadomości Deutsche Bank Invites Nouvelle Vague

Deutsche Bank Invites Nouvelle Vague

Deutsche Bank Invites Nouvelle Vague

Deutsche Bank Invites Nouvelle Vague to kolejne koncerty w ramach cyklu realizowanego od 2008 roku przez Deutsche Bank PBC. Tym razem bank zaprosił do współpracy paryską formację muzyczną, która wystąpi dla polskiej publiczności 9 listopada w Warszawie, 10 listopada w Poznaniu i dzień później we Wrocławiu.

 

Zespół Nouvelle Vague, założony przez paryskich producentów Marca Collina i Oliviera Libaux to projekt, który od dekady nie traci na swojej popularności. Znany jest z awangardowych aranżacji klasyków lat 70. i 80. takich grup jak Joy Division, The Cure czy Sisters Of Mercy. Zastępuje przygnębiające gitary i smutne wokale melodyjną bossa novą i pięknym kobiecym śpiewem. Nazwą nawiązuje do zjawiska nowej fali francuskiego kina lat 60 („nouvelle vague” oznacza właśnie „nową falę). Ich ciepłe i melodyjne interpretacje znanych utworów takich jak Guns of Brixton, Dance With Me czy Love Will Tear Us Apart zjednały im wielu fanów na całym świecie.

 

Grupa Nouvelle Vague powstała w 2003 roku w Paryżu. Jej założyciele, Marc Collin i Olivier Libaux, do pracy w studio i na scenie zapraszają do współpracy znakomite francuskie wokalistki i muzyków, tworząc ciekawe aranżacje utworów punk rockowych, post punkowych czy nowej fali w stylistyce bossa novy. W ramach projektu Nouvelle Vague z producentami współpracowali tacy artyści jak Anas Croze, Camille Dalmais, Phoebe Killdeer, Marina Céleste czy Gerald Toto. Podczas listopadowej trasy po Polsce na scenie zespół wspierać będą wspaniałe wokalistki – elegancka i zmysłowa Mélanie Pain oraz piękna i oryginalna Liset Alea.

 

Na debiutanckim albumie formacji, zatytułowanym po prostu Nouvelle Vague (2004), znalazły się interpretacje utworów z repertuaru takich zespołów jak The Clash, Depeche Mode, Joy Division, czy Dead Kennedys. Piękny kobiecy wokal sprawił, że piosenki stały się niesamowicie lekkie i łagodne. Dzięki temu zabiegowi grupa szybko znalazła się na szczycie list przebojów i rozkochała w swojej muzyce tysiące fanów. W 2006 roku na rynku pojawiła się druga płyta francuskiego kolektywu, Bande Part, na której możemy usłyszeć Mélanie Pain, Marinę Celeste i Phoebe Killdeer. Na albumie znalazły się covery, m.in. Ever Fallen in Love? Buzzcocks, Blue Monday New Order, The Killing Moon Echo and the Bunnymen i Heart of Glass Blondie. Utwory docenili nie tylko fani, ale również specjaliści od marketingu – kilka z nich wykorzystano w kampaniach reklamowych oraz czołówkach programów telewizyjnych na całym świecie (m.in. Air France, T-Mobile a w Polsce – Reserved). W listopadzie 2010 roku ukazał się ich ostatni studyjny album Couleurs Sur Paris. W przeciwieństwie do poprzednich, które skupiały się na brytyjskim nurcie new wave i punk, Couleurs Sur Paris w całości zainspirowany jest muzyką francuską lat 70. i 80.

 

– Jako inicjator i mecenas koncertów z cyklu Deutsche Bank Invites jesteśmy niezwykle dumni, że do tej pory udało nam się zaprosić do Polski tak wielu wspaniałych artystów. Jestem bardzo ciekawy, jak polska publiczność przyjmie naszą kolejną propozycję, koncert Deutsche Bank Invites Nouvelle Vague – mówi Prezes Deutsche Bank PBC Leszek Niemycki.

 

– Nasz autorski cykl w tym roku świętuje pięć lat. Do tej pory zorganizowaliśmy aż 24 koncerty niezwykłych muzyków, którzy nie tylko tworzą piękne wykonania studyjne, ale przede wszystkim są w stanie zachwycać publiczność w trakcie występów na żywo. Niezapomniana Cesaria Evora, charyzmatyczny Leonard Cohen, królowa fado Mariza czy energetyczny Michael Buble to tylko niektórzy z zaproszonych przez nas do udziału w cyklu wyjątkowych wykonawców. Już 10 grudnia zaprosimy warszawską publiczność na kolejne wydarzenie koncert Deutsche Bank Invites Fredrika Stahl – dodaje Sabina Salamon, rzecznik prasowy Grupy Deutsche Bank w Polsce.

 

Koncerty Deutsche Bank Invites Nouvelle Vague odbędą się 9 listopada w Warszawie – w Klubie Palladium (godz. 20.00), 10 listopada w Poznaniu – w Klubie ACK Eskulap (godz. 19.00) i 11 listopada we Wrocławiu – w Klubie Eter (godz. 19.00).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.