Strona główna Wiadomości Citi i The Economist: Warszawa w TOP50 najbardziej konkurencyjnych miast świata

Citi i The Economist: Warszawa w TOP50 najbardziej konkurencyjnych miast świata

Citi i The Economist: Warszawa w TOP50 najbardziej konkurencyjnych miast świata

Opublikowano kolejną edycję badania „Hot Spots 2025”. W najnowszym raporcie „The Economist” i Citi przeanalizowano 120 największych miast i aglomeracji pod względem konkurencyjności oraz potencjału rozwojowego. Najlepsze noty za konkurencyjność rozumianą jako atrakcyjność dla kapitału, biznesu, talentów i mieszkańców, zdobył Nowy Jork, zaraz za nim Londyn i miasta azjatyckie. Z dwu zakwalifikowanych do zestawienia polskich miast najwyższe, 43. miejsce, zajęła Warszawa, Kraków uplasował się na 87. pozycji.


Marcin Murawski, Dyrektor Departamentu Sektora Publicznego Citi Handlowy, podkreśla: – Wysoki wynik w tym prestiżowym rankingu osiągniętym przez Warszawę, która w stosunku do minionego roku awansowała o 6 pozycji jest świetną wiadomością i bardzo cieszy. Szczególnie, jeśli porównamy go z innymi kluczowymi miastami Europy – Madryt spadł o 28 pozycji, Wiedeń o 15, a Praga o 7 miejsc w stosunku do ubiegłego roku. Będąc bankiem wielu polskich miast, trzymamy kciuki za dalsze wysokie noty dla krajowych aglomeracji.

 

Raport stwierdza, że miasta pozostaną kluczowymi motorami napędu gospodarki światowej, oraz w sposób ogólny przedstawia miejski krajobraz świata. Według badania do 2025 roku pozycję lidera utrzymają miasta ze Stanów Zjednoczonych i Europy, a ich przewaga nad pozostałą częścią globu utrzyma się pomimo obaw związanych ze starzeniem się mieszkańców i infrastruktury miejskiej, wysokiego zadłużenia oraz spowolnienia wzrostu.

Źródło: Citi Handlowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.