Strona główna Wiadomości Citi Handlowy z gwarancjami de minimis

Citi Handlowy z gwarancjami de minimis

Citi Handlowy z gwarancjami de minimis

 Citi Handlowy dołączył do grona banków oferujących swoim klientom kredyty obrotowe z gwarancjami BGK. Bank zawarł umowę portfelowej linii gwarancyjnej de minimis z BGK.

 

Citi Handlowy rozszerza ofertę finansowania dla firm o kredyt obrotowy z gwarancjami de minimis, obok m.in. kredytu zabezpieczonego VAT czy kredytu inwestycyjnego na podniesienie efektywności energetycznej z KfW. Produkt dostępny będzie dla klientów banku już od czerwca.

 

Obsługa firm i przedsiębiorstw pozostaje jednym ze strategicznych obszarów Citi Handlowy. Bank zapewnia kompleksową obsługę od prowadzenia rachunku, karty biznes, przez instrumenty zarządzania płynnością takie jak faktoring, obsługę handlu i platformę elektronicznej wymiany walut Citi FX Pulse. Kluczowym elementem oferty dla przedsiębiorstw i korporacji jest bankowość międzynarodowa „Biznes bez granic”. W ramach niej bank korzystając z globalnych doświadczeń i sieci wspiera polskie firmy w prowadzeniu działalności na rynkach zagranicznych. Co ważne, Citi Handlowy nie tylko pomaga wejść polskim przedsiębiorcom na rynki innych państw, ale także obsługuje klientów zagranicznych, którzy swój kapitał inwestują w Polsce.

 

Jak powiedziała Elżbieta Czetwertyńska, Szef Pionu Bankowości Przedsiębiorstw: – Citi Handlowy konsekwentnie wspiera polski biznes – bardzo dobrze odzwierciedla to wzrost kredytów dla przedsiębiorstw na poziomie 20 proc. w skali roku, co przewyższa średnią rynkową. Jestem pewna, że klienci docenią nasze nowe rozwiązanie.

 

Rządowy program wspierania mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw ruszył 4 marca tego roku. Do dziś z programu BGK skorzystało już 1700 firm. Limit gwarancji rządowych w ramach podpisanych umów wynosi 9,63 mld zł, co przekłada się na potencjalną akcję kredytową o wartości 16,57 mld zł.

Źródło: Citi Handlowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.