Strona główna Wiadomości Citi Handlowy na Forum Ekonomicznym w Krynicy

Citi Handlowy na Forum Ekonomicznym w Krynicy

Citi Handlowy na Forum Ekonomicznym w Krynicy

W tym roku po raz dwudziesty trzeci odbywa się Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdrój. Jego integralną częścią jest Forum Regionów, które przyciąga liderów samorządowych i elity regionalne z Europy Środkowo-Wschodniej. Podczas tego wydarzenia dyskutowane są najważniejsze dla regionów i sektora publicznego tematy.

 

Na tegorocznym VII Forum Regionów poruszane są sprawy dotyczące finansowania samorządów, rozwoju regionalnego, polityki spójności, ochrony środowiska, innowacji w regionach, współpracy transgranicznej, infrastruktury, informatyzacji i promocji regionów. Jako że Citi Handlowy zaangażowany jest w obsługę sektora publicznego, bank brał udział w tym wydarzeniu. W Krynicy obecny był m.in. Marcin Murawski, Dyrektor Departamentu Sektora Publicznego Citi Handlowy, który powiedział, że wiodącym tematem Forum Regionów są przyszłoroczne wydatkach inwestycyjnych samorządów.

 

– Mamy bardzo dobre wiadomości. Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że będą zmiany w zasadach liczenia długu samorządowego, ułatwiające samorządom finansowanie inwestycji współfinansowanych środkami Unii Europejskiej. Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska zapowiedziała, że to, co będzie finansowane, w jaki sposób i w jakim zakresie będzie jasne już niedługo i zostanie przyjęte przez rząd. Oznacza to, że samorządy powinny zacząć już rozmawiać m.in. z bankami o finansowaniu inwestycji – podsumował wydarzenia z pierwszych dni Forum Regionów Marcin Murawski.

 

W ramach VII Forum Regionów Marcin Murawski uczestniczył w panelu „Zdrowe finanse publiczne – dlaczego kosztuje nas to tak dużo” moderowanym przez wiceprezesa Najwyższej Izby Kontroli Wojciecha Misiąga.

Źródło: Citi Handlowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.