Strona główna Wiadomości Christoph Heins nowym CFO mBanku

Christoph Heins nowym CFO mBanku

Christoph Heins nowym CFO mBanku

Dotychczasowy szef controllingu Grupy Commerzbanku Christoph Heins obejmie funkcję wiceprezesa zarządu mBanku ds. finansów.


Zgodnie z uchwałą rady nadzorczej mBanku z 10 czerwca 2016 r., Christoph Heins został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. finansów z dniem 1 lipca 2016 r. na okres do czasu zakończenia obecnej kadencji zarządu.

 

Dotychczasowy CFO banku Jörg Hessenmüller z początkiem lipca obejmie stanowisko dyrektora ds. strategii i rozwoju Grupy Commerzbanku.

 

Christoph Heins rozpoczął swoją karierę w 1988 roku w Dresdner Banku. Następnie pełnił szereg funkcji w Grupie Commerzbanku, gdzie pozyskał cenne doświadczenia w sferze front office, back office, jak i w obszarze wsparcia. W roku 2008 r. Christoph Heins rozpoczął pracę jako CFO oddziału Commerzbanku w Nowym Jorku, którą pełnił do czasu powrotu do Frankfurtu w roku 2012. Ostatnio zajmował stanowisko dyrektora controllingu w jednostce odpowiedzialnej za raportowanie i planowanie finansowe Grupy Commerzbanku.

 

Christoph Heins od 1996 r. posiada dyplom Bankakademie we Frankfurcie nad Menem (obecnie Frankfurt School of Finance and Management). Jest też magistrem bankowości.

Źródło: mBank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.