Christoph Heins nowym CFO mBanku

Dotychczasowy szef controllingu Grupy Commerzbanku Christoph Heins obejmie funkcję wiceprezesa zarządu mBanku ds. finansów.


Zgodnie z uchwałą rady nadzorczej mBanku z 10 czerwca 2016 r., Christoph Heins został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. finansów z dniem 1 lipca 2016 r. na okres do czasu zakończenia obecnej kadencji zarządu.

 

Dotychczasowy CFO banku Jörg Hessenmüller z początkiem lipca obejmie stanowisko dyrektora ds. strategii i rozwoju Grupy Commerzbanku.

 

Christoph Heins rozpoczął swoją karierę w 1988 roku w Dresdner Banku. Następnie pełnił szereg funkcji w Grupie Commerzbanku, gdzie pozyskał cenne doświadczenia w sferze front office, back office, jak i w obszarze wsparcia. W roku 2008 r. Christoph Heins rozpoczął pracę jako CFO oddziału Commerzbanku w Nowym Jorku, którą pełnił do czasu powrotu do Frankfurtu w roku 2012. Ostatnio zajmował stanowisko dyrektora controllingu w jednostce odpowiedzialnej za raportowanie i planowanie finansowe Grupy Commerzbanku.

 

Christoph Heins od 1996 r. posiada dyplom Bankakademie we Frankfurcie nad Menem (obecnie Frankfurt School of Finance and Management). Jest też magistrem bankowości.

Źródło: mBank

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.