Strona główna Wiadomości Certyfikaty Odwrotnie Zamienne na akcje PGNiG od Raiffeisen Brokers

Certyfikaty Odwrotnie Zamienne na akcje PGNiG od Raiffeisen Brokers

Certyfikaty Odwrotnie Zamienne na akcje PGNiG od Raiffeisen Brokers

Do 25 października 2013 roku Dom Maklerski Raiffeisen Bank Polska (Raiffeisen Brokers) prowadzi subskrypcję Certyfikatów Odwrotnie Zamiennych na akcje PGNiG S.A. („COZ na akcje PGNiG”), emitowanych przez Raiffeisen Centrobank AG. To już siódma subskrypcja produktu strukturyzowanego tego typu, w przypadku którego inwestorzy otrzymują z góry określony kupon, a przy zaistnieniu z góry ustalonych warunków inwestycja rozliczana jest w formie fizycznej dostawy akcji na rachunek maklerski inwestora.

 

Okres inwestycji w COZ na PGNiG wynosi półtora roku, jednak zamiarem emitenta jest dopuszczenie certyfikatów do obrotu na GPW, co umożliwi ich sprzedaż na rynku wtórnym. Niezależnie od zmian kursu akcji spółki PGNIG S.A. w dniu jego rozliczenia – 04.05.2015 r. – klient otrzyma kupon w wysokości 12% wartości nominalnej.

 

Jeżeli kursu zamknięcia akcji PGNiG S.A. w dniu 28.04.2015 r. będzie niższy od poziomu odniesienia (kurs zamknięcia w dniu 28.10.2013 r.), inwestor otrzyma z góry określoną liczbę akcji spółki. Ich liczba będzie zależała od współczynnika konwersji zdefiniowanego w dniu pierwszej wyceny (28.10.2013). Współczynnik konwersji liczony jest jako wartość nominalna certyfikatu dzielona przez cenę akcji z dnia pierwszej wyceny, a następnie zaokrąglany w dół do pełnej liczby akcji.

 

W związku z niepodzielnością akcji, różnica wynikająca z zaokrąglenia podstawiana będzie na rachunek inwestycyjny posiadacza certyfikatu w dniu rozliczenia. W tym przypadku inwestor musi się liczyć z możliwością poniesienia częściowej straty wynikającej z faktu, że wycena przekazanych na jego rachunek papierów wartościowych oraz środków pieniężnych może okazać się niższa od kwoty zainwestowanego kapitału.

 

W przypadku gdy wartość końcowa kursu akcji będzie na poziomie równym lub wyższym niż poziom odniesienia, inwestor otrzyma zwrot 100% ceny nominalnej certyfikatu, bez względu na różnicę między kursem początkowym i końcowym.

 

– PGNiG to jedna z najbardziej płynnych i największych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Należy do prestiżowego indeksu WIG20.
W 2012 r. przychody grupy PGNiG wyniosły ponad 28,7 mld złotych, natomiast zysk netto dla akcjonariuszy wyniósł ponad 2,2 mld złotych – mówi Sobiesław Kozłowski, ekspert
w Domu Maklerskim Raiffeisen Bank Polska.

 

Wartość nominalna jednego certyfikatu i jego cena emisyjna to 1 tys. zł, a opłata subskrypcyjna wynosi 10 zł. Intencją emitenta jest, aby certyfikaty zadebiutowały na GPW 11 listopada 2013 r.

  • Subskrypcja do 25 października 2013 roku (do godziny 17:00).

  • Wynik inwestycji zależny od kursu instrumentu bazowego – akcji PGNiG S.A.

  • Potencjalny zysk na poziomie 12% w ciągu półtora roku.

  • Brak ochrony kapitału.

Źródło: Raiffeisen Polbank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.