Strona główna Wiadomości Centrum Operacyjne Nordea otwiera oddział w Gdyni

Centrum Operacyjne Nordea otwiera oddział w Gdyni

Centrum Operacyjne Nordea otwiera oddział w Gdyni

 W 2010 roku Nordea z sukcesem przeniosła obsługę transakcyjną ze Skandynawii do Polski do Nordea Operations Center (NOC) w Łodzi. Obecnie Grupa Nordea podjęła decyzję o poszerzeniu działalności w Polsce o nowe centrum IT, które będzie odpowiedzialne za rozwijanie nowych aplikacji biznesowych dla „Rynków Kapitałowych” – Capital Markets (dla traderów, analityków rynków kapitałowych, klientów korporacyjnych itd.).

 

„Rynki kapitałowe to bardzo specyficzna branża, stąd wydzielenie tej funkcji z Centrum Operacyjnego Nordea. Będziemy szukać specjalistów i najlepszych profesjonalistów IT, którzy zainteresowani są obszarem rynków kapitałowych lub którzy mają doświadczenie w takiej pracy. Nasi pracownicy w Trójmieście będą pracować jako rozszerzony zespół, wraz z kolegami z Kopenhagi tworząc i rozwijając ważne dla biznesu aplikacje służące do obsługi instrumentów finansowych. Mamy również nadzieję, że będziemy atrakcyjnym pracodawcą dla osób mieszkających poza granicami kraju – poprzez stworzenie ciekawej możliwości pracy w Polsce. Oferujemy bowiem pracę w międzynarodowym środowisku, zbudowanym w oparciu o skandynawską kulturę korporacyjną” – mówi Paweł Szymański, regionalny dyrektor IT Capital Markets.

 

Trójmiejski zespół IT Capital Markets ma w planach zatrudnienie od 40 do 60 osób w perspektywie najbliższych kilku lat. Ze względu na charakter pracy, pracownicy będą współpracować z krajami skandynawskimi. Lokalizacja w Trójmieście została wybrana ze względu na bliskość siedziby głównej oraz dostępność wysokiej klasy specjalistów IT. Biura znajdują się w Gdyni przy ul. Łużyckiej 6a.

Źródło: Nordea Bank Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.