Strona główna Wiadomości BZ WBK bierze udział w inicjatywie In love we trash Gdańsk

BZ WBK bierze udział w inicjatywie In love we trash Gdańsk

BZ WBK bierze udział w inicjatywie In love we trash Gdańsk

Bank Zachodni WBK wspierając wykorzystywanie potencjału artystycznej kreatywności w uwrażliwianiu społeczeństwa na problemy ochrony środowiska zdecydował się na współpracę z Fundacją Banco Santander przy sponsorowaniu projektu In lo<3 we trash Gdansk.

 

Każde tworzywo sztuczne trwa dłużej niż wieczna miłość – innowacyjnego przedsięwzięcia realizowanego przez zespół Basurama, który będzie gościć w Gdańsku od 21 do 23 listopada. W ramach Festiwalu Re:Miasto In lo<3 we trash Gdańsk przy pomocy publiczności przekształci plastikowe odpady miasta Gdańsk w dmuchane interaktywne kapsuły, które staną się przestrzeniami służącymi zabawie i edukacji.

 

Celem projektu jest, jak zaznacza Basurama, zwiększenie świadomości społeczeństwa wobec ogromu wytwarzanych przez nas odpadów oraz możliwości wykorzystania tychże odpadów jako surowca”. „Tworzywo sztuczne, dodaje Basurama, to najpełniejszy wyraz naszego konsumpcyjnego społeczeństwa – przy znikomej wartości rynkowej, jego wpływ na środowisko jest dewastujący”.

 

Katarzyna Teter, manager ds. odpowiedzialności społecznej Banku Zachodniego WBK tłumaczy: „Zdecydowaliśmy się poprzeć ten projekt ze względu na jego innowacyjność
w łączeniu sztuki z działaniem na rzecz zrównoważonego rozwoju. Ponadto – dodaje – to projekt, w którym plastikowe odpady, a więc jeden z produktów najbardziej

zanieczyszczających naszą planetę, są używane jako materiał rozwijający twórczą kreatywność i świadomość środowiskową”.

 

Basurama włączy w prowadzoną przez siebie akcję polskich artystów, studentów
i mieszkańców Gdańska, jak też wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie. Tym samym, biorący w nim udział wezmą aktywny udział w szukaniu i segregowaniu odpadów oraz w procesie projektowania i tworzenia docelowych przestrzeni. Jedynym stosowanym surowcem będą plastikowe odpady, jakie uczestnicy znajdą w mieście, począwszy od odpadków powstałych podczas montażu festiwalowych instalacji po reklamówki, które zalewają supermarkety.

 

W procesie zespołowego tworzenia, uczestnicy przekształcą plastikowe odpady
w dmuchane kapsuły – przestrzenie mieszkalne i strefy rekreacji – stając się w ten sposób designerami i twórcami. W efekcie powstanie rozwijająca kreatywność i służąca edukacji przestrzeń, która skłoni do refleksji nad wytwarzanymi przez nasze konsumpcyjne społeczeństwo odpadami i wykorzystaniem ich jako materiału nadającego się do ponownego użycia i surowca posiadającego ogromny potencjał twórczy.

Źródło: BZ WBK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.