Strona główna Wiadomości BS w Limanowej sponsorował "V Międzynarodowym Bieg Górski LIMANOWA FORREST"

BS w Limanowej sponsorował "V Międzynarodowym Bieg Górski LIMANOWA FORREST"

BS w Limanowej sponsorował "V Międzynarodowym Bieg Górski LIMANOWA FORREST"

Po raz kolejny obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości połączone były z „V Międzynarodowym Biegiem Górskim Limanowa Forrest”. Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości obchodzony jest pod hasłem „Spółdzielnia – silne przedsiębiorstwo na czasy kryzysu”.

 

W tym roku bieg cieszył się wyjątkowo wysoką frekwencją, która zaskoczyła wszystkich. Uczestnicy zachwycali się atmosferą, świetną organizacją i ciekawa trasą z pięknymi widokami. Dodatkową atrakcją było uczestnictwo w biegu Generała Romana Polko, który swoją obecność skomentował tak: „Fajna impreza, bardzo sympatyczni ludzie, jak tu nie lubić Limanowej!”.

 

Sponsorem strategicznym imprezy był Bank Spółdzielczy w Limanowej, który od lat wspiera aktywność sportową w regionie. W tegorocznej edycji Biegu wystartowało 427 osób, z czego ukończyło 419… to świadczy, że dla niektórych z nich nie był to „spacerek”. Limanowa Forrest to jedyny bieg górski w Polsce, który otwarty jest na wszystkich uczestników bez limitu wieku, o czym świadczą chociażby uroczyście obchodzone 86 urodziny Pana Edwarda Muchy z Nowego Rybia – najstarszego biegacza w Polsce! Dla najszybszego uczestnika biegu na mecie czekała Premia Górska ufundowana przez Bank Spółdzielczy w Limanowej, którą podczas rozdania nagród wręczył uroczyście Prezes Adam Dudek.

 

Przypomnijmy, iż w 1923 roku Międzynarodowy Związek Spółdzielczy proklamował obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w każdą pierwszą sobotę lipca. Obchody miały stać się okazją do zwiększenia na świecie świadomości na temat spółdzielni i promowania spółdzielczych ideałów międzynarodowej solidarności, efektywności ekonomicznej, równości i pokoju. Celem obchodów było także rozwijanie i wzmacnianie partnerskich stosunków pomiędzy światowym ruchem spółdzielczym a innymi stronami – rządami, samorządami i organizacjami międzynarodowymi. W 1994 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych potwierdziła ważną rolę, jaką spółdzielnie odgrywają w rozwoju gospodarczym, społecznym i kulturalnym , ogłaszając wspólne od 1995 roku obchodzenie Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.