Strona główna Wiadomości Brzydkie Kaczątko przy wsparciu Nordea Bank Polska

Brzydkie Kaczątko przy wsparciu Nordea Bank Polska

Brzydkie Kaczątko przy wsparciu Nordea Bank Polska

Nordea Bank aktywnie wspiera inicjatywy związane z promocją kultury. Jednym z ważnych projektów w regionie Pomorza jest nawiązanie partnerskiej współpracy z Teatrem Miniatura.

W ubiegłym roku Nordea Bank rozpoczął współpracę z gdańskim Teatrem Miniatura, która zaowocowała spektaklem na podstawie powieści detektywistycznej autorstwa Martina Widmarka „Tajemnica kina”. W bieżącym roku bank partneruje kolejnej inscenizacji dzieła z wachlarza skandynawskiej literatury dziecięcej. Tym razem jest to klasyk „Brzydkie Kaczątko” autorstwa Hansa Christiana Andersena.

– Innowacyjne i nieszablonowe podejście do literatury dziecięcej przyciągnęło szybko naszą uwagę. Postanowiliśmy rozpocząć współpracę z Teatrem Miniatura. „Brzydkie Kaczątko” to już drugie, wspólnie realizowane z nami przedsięwzięcie. Baśnie Andersena, jako kanon literatury, niosą ze sobą głębokie treści, nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Nowoczesna, kreatywna inscenizacja nadaje im niezmiernie ciekawą formę. Co ważne angażuje uwagę najmłodszych widzów, które są zawsze arcywymagającym odbiorcą – mówi Sławomir Ronkowski, Dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji.

Eksperymentalna forma przedstawienia nawiązująca do chińskiego teatru cieni ma zapoznać dzieci z nowoczesnym myśleniem o formie teatralnej. Tworzenie spektaklu w warstwie wizualnej i dźwiękowej odbywa się na oczach widza. Wykorzystane są rzutniki pisma, sprzęt, który można znaleźć w każdej szkole, a który stwarza możliwości poszerzenia klasycznej formy teatru cieni o zastosowanie nietypowych dla niego elementów jak woda, ziarna, barwniki czy piasek. Codzienne składniki naszej rzeczywistości w spotkaniu z technologią zastosowaną w przedstawieniu zaskakują, nabierają ciekawej wartości estetycznej. Ta forma wymaga od aktorów stworzenia i opanowania nowych technik animacji oraz ogromnego skupienia i precyzji ze względu na małe wymiary scenografii i rekwizytów.

Źródło: Nordea Bank Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.