Strona główna Wiadomości BRE Bank wśród najbezpieczniejszych banków Europy Środkowo-Wschodniej

BRE Bank wśród najbezpieczniejszych banków Europy Środkowo-Wschodniej

BRE Bank wśród najbezpieczniejszych banków Europy Środkowo-Wschodniej

BRE Bank znalazł się w prestiżowym gronie najbezpieczniejszych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Wyróżnienie przyznane zostało przez międzynarodowy, specjalistyczny magazyn Global Finance, w trzeciej edycji corocznego rankingu „Safest Emerging Markets Banks in Central and Eastern Europe”.

Banki zostały starannie przebadane w oparciu o porównanie sumy aktywów oraz zestawienia długoterminowych ratingów kredytowych. Pod uwagę wzięto oceny agencji Moody’s, Standard & Poor’s oraz Fitch. Na podstawie tych kryteriów BRE Bank został sklasyfikowany jako szósty zapewniający największe bezpieczeństwo bank w naszej części kontynentu.

– Przemyślana polityka zarządzania płynnością banku to dla nas priorytet. Wyniki przyjmujemy z dumą również dlatego, że kryteria zastosowane przy tworzeniu rankingu były wszechstronne, a na liście najbezpieczniejszych instytucji znalazło się tylko jedenaście banków z Europy Środkowo-Wschodniej – komentuje Cezary Stypułkowski, prezes BRE Banku.

BRE Bank to nie tylko bank gwarantujący wysoki poziom bezpieczeństwa swoim klientom i inwestorom, ale także jeden z najzyskowniejszych banków w Polsce. Zysk netto Grupy BRE Banku po trzech kwartałach bieżącego roku wyniósł 875,5 mln zł. Bank cieszy się także zaufaniem międzynarodowych inwestorów – we wrześniu br. przeprowadził z sukcesem pierwszą w swojej historii emisję euroobligacji denominowanych we franku szwajcarskim o wartości 200 mln CHF.  

Magazyn Global Finance został założony w 1987 roku. Obecnie dociera do czytelników w 180 krajach, a jego nakład przekracza 50 000 egzemplarzy. Ranking „Safest Emerging Markets Banks in Central and Eastern Europe” został opublikowany po raz trzeci, ale to wyróżnienie nie jest jedynym, które przyznaje magazyn. W tegorocznym konkursie „Best Emerging Market Banks In CEE”, BRE Bank już po raz kolejny zdobył tytuł najlepszego polskiego banku.

Źródło: BRE Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.