Strona główna Wiadomości BOŚ wspiera odnowę wizerunku Gliwic

BOŚ wspiera odnowę wizerunku Gliwic

BOŚ wspiera odnowę wizerunku Gliwic

Bank Ochrony Środowiska podpisał czternastą w Polsce umowę w ramach inicjatywy JESSICA. Celem projektu wartego ponad 5 mln złotych będzie rewitalizacja zespołu budynków w centrum Gliwic oraz utworzenie tam nowoczesnych i atrakcyjnych powierzchni usługowych dla małych i średnich przedsiębiorstw. To już szósta inwestycja w ramach inicjatywy w tym regionie, która tym razem pomoże odnowić wizerunek Gliwic.

 

We wtorek, 18 czerwca br. Bank Ochrony Środowiska, Zarząd Budynków Miejskich i Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. w Gliwicach podpisały umowę na finansowanie inwestycji „Rewitalizacja zespołu budynków przy ul. Pszczyńskiej 44 w Gliwicach poprzez utworzenie powierzchni biurowych i usługowych”. Projekt zakłada remont zdewastowanego budynku biurowego, w którym powstaną nowoczesne lokale biurowe i usługowe na wynajem. W ramach projektu planowane jest również stworzenie miejsc parkingowych w miejscu budynku, który zostanie wyburzony. Inwestycja pozwoli więc racjonalnie wykorzystać zdegradowaną część centralnej dzielnicy miasta poprzez rewitalizację nieruchomości i pozyskanie powierzchni biurowych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

 

Całkowity koszt realizacji inwestycji to 5,50 mln zł, z czego 1,75 mln zł to pożyczka pochodząca ze środków finansowych inicjatywy JESSICA. To szóste w województwie śląskim przedsięwzięcie realizowane za pośrednictwem BOŚ Banku.

 

JESSICA z Bankiem Ochrony Środowiska

 

W całej Polsce BOŚ zrealizował dotychczas 14 umów w ramach inicjatywy JESSICA, na łączną kwotę blisko 166 mln zł – udostępniając jednocześnie środki własne w wysokości ok. 156 mln zł. Do tej pory umowy zostały podpisane w: Świnoujściu (cztery umowy) oraz po jednej w Gliwicach, Kamieniu Pomorskim, Kołobrzegu, Jastrzębiu Zdroju, Świętochłowicach, Czechowicach-Dziedzicach, Tychach, Pruszczu Gdańskim, Kościerzynie i Katowicach.

 

Inicjatywa JESSICA jest pozadotacyjnym, zwrotnym instrumentem inżynierii finansowej, stworzonym przez Komisję Europejską, Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) oraz Bank Rozwoju Rady Europy (CEB). Celem nadrzędnym Inicjatywy JESSICA jest wspieranie zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich poprzez promowanie pozadotacyjnych, zwrotnych instrumentów inżynierii finansowej i dokonywanie inwestycji w projekty miejskie ujęte w zintegrowanych planach rozwoju obszarów miejskich.

Źródło: Bank Ochrony Środowiska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.