Strona główna Wiadomości Bogdan Grzybowski nowym Prezesem Zarządu Toyota Bank Polska

Bogdan Grzybowski nowym Prezesem Zarządu Toyota Bank Polska

Bogdan Grzybowski nowym Prezesem Zarządu Toyota Bank Polska

Rada Nadzorcza Toyota Bank Polska S.A. powierzyła Bogdanowi Grzybowskiemu kierowanie pracami Zarządu. Nowy Prezes posiada wieloletnie doświadczenie w polskim sektorze finansowym, a z Toyota Bank Polska oraz Toyota Leasing Polska związany jest od ponad 15 lat. Rada Nadzorcza banku wystąpiła już do Komisji Nadzoru Finansowego o wydanie stosownej zgody.

 


Bogdan Grzybowski jest absolwentem Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Karierę zawodową w finansach rozpoczął w latach 90-tych od pracy na stanowisku analityka w Biurze Maklerskim BRE Bank S.A., a następnie w Ford Bank Polska S.A. W latach 1998-2001 objął stanowisko Kierownika ds. Rozwoju w Fiat Bank Polska S.A., gdzie odpowiadał za trzy marki koncernu: Fiat, Lancia oraz Alfa Romeo.

W roku 2001 związał się z koncernem Toyota rozpoczynając pracę równolegle na stanowiskach Kierownika ds. Rozwoju banku oraz Kierownika ds. Klientów Flotowych w spółce leasingowej. Po kilku latach objął stanowiska Dyrektora Sprzedaży oraz Członka Zarządu Toyota Leasing Polska, a następnie Członka Zarządu Toyota Bank Polska. Łącząc kompetencje związane z bankowością oraz finansowaniem pojazdów, zarządzał i nadzorował sprzedaż produktów obu spółek w sieci Dealerskiej Toyoty oraz Lexusa.

Bogdan Grzybowski zastąpi Georga Juganara Członka Rady Nadzorczej, delegowanego do tymczasowego pełnienia funkcji Prezesa Zarządu. Zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu Toyota Bank Polska, nie ma wpływu na funkcjonowanie banku na rynku.

Oficjalne objęcie funkcji Prezesa Zarządu przez Bogdana Grzybowskiego, nastąpi po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego.

Źródło: Toyota Bank Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.