Strona główna Wiadomości BNP Paribas zaprasza na kolejne rozgrywki o Puchar Davisa i wielkie tenisowe emocje

BNP Paribas zaprasza na kolejne rozgrywki o Puchar Davisa i wielkie tenisowe emocje

BNP Paribas zaprasza na kolejne rozgrywki o Puchar Davisa i wielkie tenisowe emocje

W dniach 13-15 września w Hali Torwar w Warszawie zobaczymy zmagania zawodników Polski i Australii o awans do Grupy Światowej Davis Cup. Sponsorem tytularnym zawodów od 12 lat jest grupa BNP Paribas.

 

Po wygranych pojedynkach we Wrocławiu i w Zielonej Górze polska drużyna stoczy historyczny bój z Australią. Nasza reprezentacja po raz pierwszy zawalczy o wejście do Grupy Światowej Pucharu Davisa. Zawody na warszawskim Torwarze będą trwać trzy dni. W piątek odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia oraz dwa mecze singlowe. W sobotę widzowie będą mogli zobaczyć mecz deblowy, a w niedzielne popołudnie kolejne dwa mecze singlowe.

 

Oficjalny skład drużyn będzie podany 12 września. Polska będzie najprawdopodobniej reprezentowana przez Jerzego Janowicza, Łukasza Kubota, Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego. W kadrze znaleźć się może także Michał Przysiężny.

 

BNP Paribas – We are tennis

 

Grupa BNP Paribas jest największym sponsorem tenisa na świecie już od 40 lat. Dzięki pasji
do sportu polscy fani tenisa oglądają na żywo gwiazdy światowego formatu oraz najlepszych krajowych tenisistów. Związek BNP Paribas i tenisa to dużo więcej niż sponsoring – to trwały element budujący wizerunek marki na całym świecie i prawdziwa pasja do sportu, który stał się częścią tożsamości marki grupy.

 

Związek grupy z tenisem zaczął się przypadkiem. W roku 1973 Francuska Federacja Tenisowa zamierzała zbudować loże dla honorowych gości turnieju wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Zwróciła się do BNP o wsparcie finansowe tego projektu, w zamian oferując zamieszczenie logo BNP na banerach wokół kortów. Dziś możemy je oglądać na kortach zarówno wielkiego, jak i małego formatu. W sumie na całym świecie logo BNP Paribas pojawia się na ponad 40 kilometrach banerów wokół kortów – zarówno przy okazji turniejów wielkoszlemowych, jak i w szkółkach tenisowych czy rodzinnych klubach.

 

Ta długotrwała więź BNP Paribas z tenisem miała duże znaczenie dla budowania wizerunku grupy. Bank posługuje się hasłem „We are tennis” – Tenis to my. Wynika to z faktu, iż grupa angażuje się w rozwój tenisa, jako dyscypliny sportowej i to na wszystkich poziomach: rozgrywek profesjonalnych, takich jak Roland Garros, BNP Paribas Masters, Fed Cup by BNP Paribas i Davis Cup by BNP Paribas, rozgrywek amatorskich i juniorów (Junior Davis Cup and Junior Fed Cup by BNP Paribas) oraz tenisistów niepełnosprawnych (NECWorld Tour, Invacare World Team Cup). Efektem działań promocyjnych jest również informacyjno-społecznościowy portal www.wearetennis.com.

 

Sponsoring tenisa w Polsce

 

BNP Paribas jest coraz silniej obecny w Polsce i polskim tenisie. W kwietniu 2013 roku BNP Paribas był sponsorem tytularnym turnieju WTA Tour: BNP Paribas Katowice Open.
Za wsparcie polskiego tenisa BNP Paribas Bank otrzymał nagrodę w konkursie polskich kampanii sportowych: The Champ Awards. Bank angażuje się także w turnieje tenisowe integrujące polskie środowisko biznesowe: Business Cups.

 

Davis Cup

 

Od 2001 roku BNP Paribas jest sponsorem tytularnym Pucharu Davisa – największych na świecie międzynarodowych zawodów tenisowych drużyn męskich, wymyślonych przez Dwighta Filleya Davisa w 1900 roku. W Davis Cup by BNP Paribas uczestniczą państwa z całego świata, dlatego rozgrywki zostały podzielone na trzy strefy terytorialne: Europa i Afryka, Ameryka oraz Azja i Oceania. Każda strefa składa się z czterech grup o różnym poziomie gry.

 

Początkowo o Puchar Davisa rywalizowały wyłącznie reprezentacje Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Z czasem impreza ta stała się jednym z największych międzynarodowych wydarzeń sportowych. Obecnie w rozgrywkach uczestniczą aż 142 kraje. Organizatorem zawodów jest Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF).

 

Więcej informacji na temat turnieju o Puchar Davisa na stronach: http://daviscup.pzt.pl oraz na stronie http://www.bnpparibas.pl/davis-cup/. 

Źródło: BNP Paribas Bank Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.