Strona główna Wiadomości Bezpłatne bankomaty na całym świecie dla klientów Credit Agricole

Bezpłatne bankomaty na całym świecie dla klientów Credit Agricole

Bezpłatne bankomaty na całym świecie dla klientów Credit Agricole

Choć transakcje bezgotówkowe zyskują na popularności, to wciąż w wielu krajach gotówka stanowi jedyną akceptowalną formę płatności. Dlatego Credit Agricole przygotował dla posiadaczy 1 Konta i Konta PROSTOoszczędzającego PLUS promocję, dzięki której – pomiędzy 1 lipca a 30 września 2013 r. – nie zapłacą prowizji za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą.

 

Z danych Polskiej Organizacji Turystycznej wynika, że najpopularniejszymi kierunkami wakacyjnych podróży Polaków w 2012 roku były Egipt, Tunezja i Turcja. Właśnie w tych państwach – zwłaszcza w miejscowościach turystycznych – najchętniej akceptowanym środkiem płatności jest gotówka. Dlatego – oprócz kart płatniczych – warto ją mieć w portfelu.

 

Osoby wybierające się w podróż często nie wiedzą jednak, jaką kwotę powinny ze sobą zabrać. Rozwiązaniem jest wypłata z bankomatu w miejscu wypoczynku. Zwyczajowo jednak banki za taką operację pobierają niemałą opłatę.

 

Credit Agricole zadecydował, że pomiędzy lipcem a sierpniem, gdy większość Polaków udaje się na wakacje, w tym także zagraniczne, umożliwi posiadaczom swoich kont – 1 Konta oraz Konta PROSTOoszczędzającego PLUS – darmową wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów na świecie. Tę ofertę – w standardzie – mają zagwarantowaną klienci banku, korzystający z Konta PROSTOoszczędzającego PREMIUM.

 

– Zawsze warto zabrać ze sobą niewielką kwotę gotówki na sam początek pobytu, potem wystarczy, że będziemy mieć w portfelu kartę płatniczą. Sieć bankomatów w krajach rozwijających się jest dość gęsta, więc w razie, gdy będziemy potrzebować gotówki, nie będziemy mieć kłopotów z jej wypłatą – podkreśla Paulina Franczak, senior segment manager w banku Credit Agricole.

 

Niezależnie jednak od tego, czy będziemy za granicą płacić kartą, czy też przy jej pomocy wypłacać gotówkę, warto zabezpieczyć się przed jej ewentualnym zgubieniem lub kradzieżą. W tym celu przed wyjazdem sprawdźmy w banku numer telefonu, pod którym możemy zastrzec naszą kartę oraz zapiszmy sobie jej numer, a także dane, o które możemy zostać poproszeni podczas jej zastrzegania, a więc numer dowodu i PESEL.

Źródło: Credit Agricole

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.