Strona główna Wiadomości Bankowa prasa dostępna na tabletach

Bankowa prasa dostępna na tabletach

Bankowa prasa dostępna na tabletach

W AppStore i Google Play są już dostępne bezpłatnie – nowy numer Poradnika Bankowego oraz nagrodzony w tegorocznym konkursie „Szpalty Roku” magazyn dla najmłodszych „Brawo Bank”. Zawierają o wiele więcej niż artykuły z wersji drukowanej – dodatkowe materiały wideo, galerie zdjęć, audycje radiowe oraz specjalny konkurs dla czytelników.

 

Eksperci prognozują, że w 2013 roku na polskim rynku nabywców znajdzie 1,8 mln tabletów. To dwa razy więcej niż rok temu. Podobnie kształtuje się sytuacja na rynku smartfonów – ich światowa sprzedaż pierwszy raz w historii przewyższyła sprzedaż tradycyjnych telefonów. Rosnące zainteresowanie klientów urządzeniami mobilnymi zadecydowało o przygotowaniu przez PKO Bank Polski magazynów customowych „Poradnika Bankowego” i „Brawo Banku” również w formie aplikacji.

 

To już drugie wydanie obu magazynów w wersji na tablety z Androidem, iPhoney i iPady. Są nie tylko dostępne w każdej chwili i miejscu z poziomu urządzenia mobilnego, zawierają również dodatkowe treści, wzbogacające ich tematykę w stosunku do wersji papierowych. Dlatego w „Poradniku Bankowym”, który jest doskonałym źródłem wiedzy z dziedziny bankowości i finansów osobistych, poszczególne artykuły są uzupełnione o materiały multimedialne – filmy, galerie zdjęć, wykresy. Z kolei kierowany do dzieci „Brawo Bank”, którego celem jest bawiąc uczyć, to idealny pomysł dla rodziców, którzy chcą zainteresować swoje pociechy wartościową rozrywką. Obok pisanych przyjaznym językiem artykułów poświęconych tematom szkolnym, oszczędzaniu, ekologii i zdrowemu trybowi życia, najmłodsi czytelnicy znajdą tu konkursy, rebusy, zagadki i krzyżówki, które w wersji na tablet można rozwiązywać bezpośrednio na ekranie dotykowym.

 

– Pozycja lidera w zakresie nowoczesnych rozwiązań zobowiązuje. Klienci oczekują od nas innowacyjności nie tylko w zakresie produktów, ale również sposobu komunikacji.Dlatego jako pierwszy bank w Polsce, udostępniamy nasze magazyny także w wersji multimedialnej na tablety. Liczę, że dzięki temu dotrzemy do jeszcze większej liczby odbiorców -mówi Agnieszka Kielichowska, dyrektor Biura Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej.

Wydawnictwa można pobrać bezpłatnie z AppStore i Google Play, wpisując w wyszukiwarkę hasło Poradnik Bankowy lub Brawo Bank, bezpośrednie linki są dostępne również na stronie kwartalnika www.poradnikbankowy.pkobp.pl. W obu magazynach znajduje się konkurs na hasło promujące ich mobilne wersje.

 

 

 

Poradnik ekonomiczny dla najmłodszych „Brawo Bank” stanowi, obok audycji radiowych „Słuchaj, Kalkuluj, Oszczędzaj”, filar programu edukacji ekonomicznej dla najmłodszych, prowadzonego przez bank. Zarówno formę, jak i treść wydawnictwa docenili eksperci – bankowy poradnik dla dzieci otrzymał w tym roku tytuł Srebrnej Szpalty w kategorii magazyn zewnętrzny. To już druga nagroda dla tego tytułu w tym konkursie. Dwa lata wcześniej został wyróżniony Grand Prix.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.