Banki coraz bardziej nowoczesne

getin_bankBank nie jest już wyłącznie instytucją, do której trzeba się udać po to, aby dokonać wpłaty lub wypłaty środków. Czasami nawet lokując pieniądze na nowo założonym rachunku, nie trzeba w ogóle ruszać się z domu. Nie wspominając o wielu innych udogodnieniach i unowocześnieniach, które współczesny bank oferuje klientom.

Wszystko na internet

Najważniejszym rysem współczesnej bankowości jest jej online’owy charakter. Od dawna przelewy wielu użytkowników robi się wyłącznie przez internet. Co więcej, na dzień dzisiejszy także konto w wielu bankach możemy założyć drogą internetową, podpisując następnie przysłaną przez kuriera umowę.

Podobnie dzieje się z lokatami. Najatrakcyjniejsze na chwilę obecną lokaty, np. lokata „Happy” oferowana przez Idea Bank czy „Lokata na Start” (Getin Bank) otwierane są drogą elektroniczno-telekomunikacyjną. Wszelkie operacje z nimi związane również można ograniczyć do sieci. Dzięki temu oszczędzony zostaje przede wszystkim czas klienta, nie wspominając o tym, że przed tradycyjnymi, bankowymi okienkami nie ciągną się już długie kolejki.

Rewolucja w kartach płatniczych

Popularną, jako środek płatniczy, kartą zdecydowanie szybciej rozliczymy się w sklepie niż jeszcze kilka lat temu. Powód? W ślad za WBK Bankiem Zachodnim, który pierwszy wyemitował tzw. kartę zbliżeniową, poszły inne instytucje. Każdy praktycznie bank oferuje ją już swoich klientom i obecnie bezproblemowe, szybkie, magnetyczne urządzenie usprawnia zakupy niejednemu konsumentowi.

Jeszcze dalej poszedł w unowocześnieniu środków płatniczych Getin Bank, który niedawno wyemitował kartę z czytnikiem. Czytnik umożliwia klientowi sprawdzenie stanu konta… bezpośrednio na karcie.

Kilka rozwiązań w jednym pakiecie

Jedna instytucja zaoferować może wiele możliwości, w tym: prowadzenie rachunku ROR, prowadzenie konta oszczędnościowego, umożliwienie założenia lokaty lub kilku lokat, udzielenie kredytu, wydanie karty debetowej lub kredytowej itd.

Warto wiedzieć, że choć w poszukiwaniu idealnego produktu można przeanalizować oferty wielu instytucji, najbardziej opłaca się być wiernym jednemu bankowi. Jeżeli np. w informacji na stronie danego banku pojawia się informacja, że oprocentowanie rachunku oszczędnościowego teoretycznie wynosi kilka punktów procentowych rocznie, to – jeżeli już jesteśmy klientem tej spółki – najprawdopodobniej przysługiwać będą nam większe profity. Taką zależność najlepiej ukazuje filmik wyemitowany przez Getin Bank:

http://youtu.be/e8Uh6CLornQ

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.