Strona główna Wiadomości Bank Pocztowy zwycięzcą plebiscytu 50 największych banków

Bank Pocztowy zwycięzcą plebiscytu 50 największych banków

Bank Pocztowy zwycięzcą plebiscytu 50 największych banków

Bank Pocztowy zajął I miejsce w rankingu banków oferujących kredyty detaliczne w ramach plebiscytu „50 największych Banków w Polsce”.

Dynamiczny rozwój Banku Pocztowego zapewnił mu zwycięstwo w rankingu banków oferujących kredyty dla klientów detalicznych. Bank Pocztowy w 2012 r. sprzedał kredyty gotówkowe o wartości ponad 600 mln zł oraz kredyty hipoteczne o wartości 852 mln zł. Oznacza to wzrost o niemal 19 % rdr.  Nagrodę podczas uroczystej gali Miesięcznika Finansowego Bank odebrał Szymon Midera – wiceprezes Zarządu Banku Pocztowego odpowiedzialny m.in. za bankowość detaliczną.

– Statuetka jest uhonorowaniem efektów konsekwentnie realizowanej strategii budowania masowego banku detalicznego, lidera w obszarze Polski regionalnej. W ciągu trzech lat pozyskaliśmy blisko milion klientów, obecnie jesteśmy bankiem, który otwiera najwięcej rachunków osobistych w sektorze – podkreśla Szymon Midera, wiceprezes Zarządu Banku Pocztowego.

Bank Pocztowy w 2012 roku zwiększył sprzedaż kredytów detalicznych o 19%. Osiągnęła ona 1,46 mld zł, wobec 1,23 mld w 2011 roku. Wysoka sprzedaż przełożyła się na wzrost o 934 mln zł wolumenu kredytów detalicznych (35,2% rdr). W 2012 roku bank pozyskał 225 tys. klientów detalicznych.

W minionym roku bank kontynuował wzrost nie tylko w obszarze kredytowym. – W 2012 roku zwiększyliśmy liczbę Pocztowych Kont Standard i Nestor o 40% i utrzymaliśmy II miejsce w przyroście rachunków na rynku. Na koniec roku prowadziliśmy 727 tys. kont. Warto podkreślić, że w 2013 roku kontynuujemy ten wzrost: po I kw. znaleźliśmy się na pierwszym miejscu dzięki przyrostowi o  216 tys. (rdr) Kont Standard i Nestor – mówi Szymon Midera.

W 2012 roku bank kontynuował projekt mikrooddziałów. Powstało ich 81, dzięki czemu na koniec 2012 roku funkcjonowało 187 mikrooddziałów. Średnia miesięczna sprzedaż kredytów gotówkowych w mikrooddziale wynosi 174 tys. zł po 3 latach funkcjonowania.

Bank Pocztowy oferuje klientom kredyty gotówkowe w wysokości od 500 zł do 150 tys. zł. Okres kredytowania wynosi od 6 do 120 miesięcy. Zdecydowaną większość portfela kredytowego banku stanowią kredyty udzielone osobom zatrudnionym w zakładach pracy, z którymi Bank Pocztowy posiada podpisaną umowę. Dzięki temu bank ogranicza ryzyko kredytowe i może zaproponować klientom korzystniejsze warunki. W efekcie w ostatnim roku Bank Pocztowy polepszył wskaźnik NPL, który wyniósł 4,8% na koniec 2012 r. przy 5,1% na koniec 2011 r. Wskaźnik ten dla rynku wyniósł 8%.

Do końca czerwca trwają letnie promocje oferty kredytów gotówkowych w Banku Pocztowym. Kredyt w ramach promocji Super Nova zajął pierwsze miejsce w dwóch zestawieniach serwisu Bankier.pl. Według rankingu jest to najkorzystniejsza na rynku oferta na wakacje zarówno dla osób będących już klientem banku, jak i dla tzw. klienta zewnętrznego.

Autorzy rankingu „50 Największych Banków w Polsce” brali pod uwagę dwa kryteria – kredyty (definiowane, jako należności od osób fizycznych) oraz liczbę rachunków. Istotna była zarówno dynamika, jak i bezwzględna wartość przyrostu.

Źródło: Bank Pocztowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.