Strona główna Wiadomości Bank Pocztowy został wyróżniony za najlepsze Sprawozdanie z działalności

Bank Pocztowy został wyróżniony za najlepsze Sprawozdanie z działalności

Bank Pocztowy został wyróżniony za najlepsze Sprawozdanie z działalności

Bank Pocztowy został wyróżniony w 8. edycji konkursu „The Best Annual Report”, honorującym najlepsze raporty roczne za 2012 rok.

– Drugie z rzędu wyróżnienie w prestiżowym konkursie jest dla nas potwierdzeniem wysokiej jakości sprawozdań finansowych sporządzanych przez Bank Pocztowy, jak również zachętą do ciągłego podnoszenia standardów bankowej sprawozdawczości. Bardzo cieszymy się, że w tym roku otrzymaliśmy wyróżnienie za najlepsze Sprawozdanie z działalności – powiedział Michał Sobiech, członek zarządu Banku Pocztowego nadzorujący finanse i ryzyko.

Organizatorem 8. konkursu „The Best Annual Report” jest Instytut Rachunkowości i Podatków. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich spółek przygotowujących skonsolidowane raporty roczne wg Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej („MSSF/MSR”) – są to głównie spółki giełdowe.

– Bank Pocztowy wyróżniliśmy za dobrą jakość Sprawozdania z działalności, która sprzyja promowaniu lepszych ujawnień wśród podmiotów, których papiery wartościowe są notowane na Catalyst. Jest to jedyny bank nienotowany na GPW, który odważył się stanąć w szranki ze spółkami publicznymi – powiedziała profesor Monika Marcinkowska, kierownik zespołu oceniającego Sprawozdania z działalności.

W 2012 roku Bank Pocztowy otrzymał wyróżnienie dotyczące najlepszego zastosowania Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) w raporcie za 2011 rok. Organizatorzy konkursu podkreślali wtedy szczególnie wysoką jakość i przydatność raportu Banku Pocztowego.

– Nagrody przyznawane przez Instytut Rachunkowości i Podatków oraz Giełdę Papierów Wartościowych potwierdzają zaufanie rynku finansowego wobec naszego banku – dodał Michał Sobiech, członek zarządu Banku Pocztowego.

Celem konkursu organizowanego przez IRiP jest promowanie raportów rocznych o największej wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów.

Wśród kapituły konkursowej znaleźli się przedstawiciele firm audytorskich, organizacji związanych z rynkiem kapitałowym, domów maklerskich jak również ośrodków akademickich i mediów. Przewodniczący kapituły, profesor Waldemar Frąckowiak podkreślił kluczową rolę raportów rocznych w komunikacji z rynkiem, których wiarygodność, przejrzystość i rzetelność trudno przecenić.

Źródło: Bank Pocztowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.