Strona główna Wiadomości Bank Pekao uruchamia płatności zbliżeniowe na system Windows 10 Mobile

Bank Pekao uruchamia płatności zbliżeniowe na system Windows 10 Mobile

Bank Pekao uruchamia płatności zbliżeniowe na system Windows 10 Mobile

Bank Pekao, jako pierwszy na świecie uruchamia płatności zbliżeniowe na system Windows 10 Mobile. Dzięki działaniu aplikacji w trybie offline, do płacenia nie jest konieczny dostęp do Internetu. Płacąc za drobne zakupy, wystarczy zbliżyć smartfon do terminalu.


 Do tej pory z płatności zbliżeniowych korzystali wyłącznie użytkownicy smartfonów opartych o system Android. Teraz, zbliżeniowo przy pomocy systemu PeoPay, zapłacą użytkownicy smartfonów pracujących na Windows 10 Mobile.

 

– Wdrażając system PeoPay, postawiliśmy sobie za cel stworzenie uniwersalnego mobilnego systemu do płacenia. Dlatego też, nieustannie pracujemy nad tym, aby płatności mobilne PeoPay były wygodne, szybkie i dostępne dla jak największej liczby klientów. Ponad rok temu, jako pierwsi w kraju, udostępniliśmy możliwość płacenia zbliżeniowego PeoPay HCE na najpopularniejszy system mobilny w Polsce. Ta metoda płatności w sklepach spodobała się użytkownikom i ponad połowa wszystkich płatności wykonywanych przy pomocy PeoPay, to transakcje zbliżeniowe. Teraz, idziemy za ciosem i udostępniamy system PeoPay na kolejną platformę Windows 10 mobile –  powiedział Bartosz Zborowski, Dyrektor Biura Projektów Strategicznych.

 

Płatność smartfonem z systemem Windows 10 Mobile przebiega analogicznie jak przy pomocy smartfonu z Androidem. Jedyną różnicę stanowi charakterystyczny dla systemu Windows kwadratowy interfejs aplikacji PeoPay.

 

W celu dokonania płatności klient wybiera opcję Zbliż i płać, wpisuje PIN w aplikacji PeoPay i zbliża smartfon do terminalu. W przypadku transakcji poniżej 50 PLN, analogicznie jak w przypadku kart zbliżeniowych, nie jest wymagana autoryzacja kodem PIN na terminalu.

 

W przypadku wyboru w ustawieniach telefonu trybu  szybka płatność, płacenie do 50 PLN może być jeszcze prostsze. W celu dokonania płatności wystarczy zbliżyć telefon do terminalu bez konieczności wcześniejszego wpisywania PIN i włączania aplikacji PeoPay.

Źródło: Bank Pekao SA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.