Bank Pekao uruchamia płatności zbliżeniowe na system Windows 10 Mobile

Bank Pekao, jako pierwszy na świecie uruchamia płatności zbliżeniowe na system Windows 10 Mobile. Dzięki działaniu aplikacji w trybie offline, do płacenia nie jest konieczny dostęp do Internetu. Płacąc za drobne zakupy, wystarczy zbliżyć smartfon do terminalu.


 Do tej pory z płatności zbliżeniowych korzystali wyłącznie użytkownicy smartfonów opartych o system Android. Teraz, zbliżeniowo przy pomocy systemu PeoPay, zapłacą użytkownicy smartfonów pracujących na Windows 10 Mobile.

 

– Wdrażając system PeoPay, postawiliśmy sobie za cel stworzenie uniwersalnego mobilnego systemu do płacenia. Dlatego też, nieustannie pracujemy nad tym, aby płatności mobilne PeoPay były wygodne, szybkie i dostępne dla jak największej liczby klientów. Ponad rok temu, jako pierwsi w kraju, udostępniliśmy możliwość płacenia zbliżeniowego PeoPay HCE na najpopularniejszy system mobilny w Polsce. Ta metoda płatności w sklepach spodobała się użytkownikom i ponad połowa wszystkich płatności wykonywanych przy pomocy PeoPay, to transakcje zbliżeniowe. Teraz, idziemy za ciosem i udostępniamy system PeoPay na kolejną platformę Windows 10 mobile –  powiedział Bartosz Zborowski, Dyrektor Biura Projektów Strategicznych.

 

Płatność smartfonem z systemem Windows 10 Mobile przebiega analogicznie jak przy pomocy smartfonu z Androidem. Jedyną różnicę stanowi charakterystyczny dla systemu Windows kwadratowy interfejs aplikacji PeoPay.

 

W celu dokonania płatności klient wybiera opcję Zbliż i płać, wpisuje PIN w aplikacji PeoPay i zbliża smartfon do terminalu. W przypadku transakcji poniżej 50 PLN, analogicznie jak w przypadku kart zbliżeniowych, nie jest wymagana autoryzacja kodem PIN na terminalu.

 

W przypadku wyboru w ustawieniach telefonu trybu  szybka płatność, płacenie do 50 PLN może być jeszcze prostsze. W celu dokonania płatności wystarczy zbliżyć telefon do terminalu bez konieczności wcześniejszego wpisywania PIN i włączania aplikacji PeoPay.

Źródło: Bank Pekao SA

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.