Bank Ochrony Środowiska wyróżnił firmy z Pomorza

Bank Ochrony Środowiska przyznaje specjalne wyróżnienia – „Klony” – firmom z całej Polski, które nie tylko stawiają na efektywność biznesu, ale i funkcjonują w harmonii ze środowiskiem naturalnym (liść klonu jest elementem logotypu BOŚ). W ostatnich dniach odbyła się uroczysta gala w Gdańsku – wyróżnienia trafiły do Aquaparku w Redzie, Galerii Neptun, spółki Morex oraz Fundacji Hospicyjnej.


Bank Ochrony Środowiska w ramach regionalnych uroczystości przyznaje wyróżnienia
w kategoriach: Znaczący efekt ekologiczny oraz Innowacja ekologiczna. Ponadto Bank wspólnie z Fundacją BOŚ wręcza wyróżnienie specjalne w kategorii: Firma ekologicznie
i społecznie zaangażowana
.

 

Podczas gali w Gdańsku regionalne wyróżnienia za znaczący efekt ekologiczny oraz za innowację ekologiczną, wręczyli Stanisław Kluza, Prezes BOŚ, Dariusz Grylak, Wiceprezes BOŚ oraz Wiesław Kostrzewa, Dyrektor Centrum Korporacyjnego BOŚ w Gdańsku.

Za znaczący efekt ekologiczny uhonorowano dwie firmy. Galeria Neptun sp. z o.o. odebrała wyróżnienie za budowę nowoczesnej galerii handlowej „Neptun” wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i drogową. Co warto podkreślić, budowa galerii wpisała się w program rewitalizacji przestrzeni miejskiej i poprzemysłowej, po dawnej fabryce obuwia Neptun. W obiekcie zastosowano rozwiązania proekologiczne, m.in. oświetlenie typu LED z wyłącznikami zmierzchowymi i czasowymi, zdecydowano się także na automatyczną regulację poziomu zużycia wody, stworzono ścieżki rowerowe wokół obiektu. Galerię Neptun reprezentowali Tomasz Pastwa i Mariusz Szwarc, właściciele galerii.

 

Uhonorowanym w tej kategorii został także Zespół Basenów Rekreacyjnych w Redzie sp. z o.o., czyli Aquapark w Redzie. W imieniu spółki wyróżnienie odebrali Mariusz Stanisławczyk, Prezes Grupy Semeko, właściciela obiektu i Adam Mierzejewski, Dyrektor Aquaparku. Wybudowany w Redzie kompleks został doceniony m.in. za maksymalizację zysków energetycznych i ograniczenie strat ciepła, co przyczynia się do redukcji kosztów eksploatacyjnych całego obiektu o co najmniej 80 proc. w stosunku do budynku wykonanego w standardowej technologii.

 

W kategorii innowacja ekologiczna wyróżniono zakład zamrażania produktów rybnych firmy Morex sp. o.o. Nagrodę odebrał Roman Bigus, Prezes firmy. Inwestycja doceniona została za niestandardowe rozwiązania, które w znaczący sposób zmniejszają zużycie energii. Dodatkowo zastosowane w zakładzie technologie zasadniczo wpływają na efektywność energetyczną budynku.

 

Bank, wspólnie z Fundacją BOŚ, przyznał także wyróżnienie specjalne w kategorii: Firma ekologicznie i społecznie zaangażowana. Otrzymała je Fundacja Hospicyjna z Gdańska, promująca idee hospicyjne w społeczeństwie, wspierająca ponad 100 hospicjów w całej Polsce.

 

Wielki finał i rozdanie nagród głównych, czyli Klonów, przyznawanych za efektywne biznesowo i proekologiczne przedsięwzięcia, a także społeczne zaangażowanie, odbędzie się jesienią w Warszawie.

Line 3

Bank Ochrony Środowiska S.A. (BOŚ S.A.) rozpoczął działalność w 1991 r. Jest bankiem specjalizującym się we wspieraniu przedsięwzięć i działań na rzecz ochrony środowiska. W ciągu ponad 25 lat działalności przeznaczył ok. 17,9 mld zł na finansowanie projektów ekologicznych. Łączna wartość inwestycji służących ochronie środowiska zrealizowanych dzięki wsparciu Banku wyniosła ok. 48,5 mld zł. BOŚ S.A. należy do 20 największych banków w Polsce. Od 1997 r. jego akcje są notowane na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: Bank Ochrony Środowiska

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.