Strona główna Wiadomości Bank Millennium w nowym programie bezpłatnych gwarancji BGK

Bank Millennium w nowym programie bezpłatnych gwarancji BGK

Bank Millennium w nowym programie bezpłatnych gwarancji BGK

Bank Millennium przystąpił do nowego programu Banku Gospodarstwa Krajowego, w ramach którego zaoferuje przedsiębiorcom gwarancje na zabezpieczenie kredytów inwestycyjnych w złotych, przeznaczonych m.in. na przedsięwzięcia innowacyjne. Gwarancje udzielane będą w ramach Programu Operacyjnego „Inteligentny Rozwój”.


Gwarancje POIR są skierowane do firm z sektora MŚP, spełniających jedno z kryteriów innowacyjności i są przeznaczone na zabezpieczenie kredytów, którymi finansowane są koszty kwalifikowane ponoszone w związku z realizacją projektów inwestycyjnych, w wyniku których wdrażane są np. innowacje w zakresie produktów, procesów, organizacji firmy czy marketingu. Nowy program BGK został w dużej mierze oparty o założenia poprzedniego programu gwarancji de minimis i podobnie jak on zakłada, że gwarancje będą miały charakter portfelowej linii gwarancyjnej.

 

– Już od czterech lat Bank Millennium udostępnia przedsiębiorcom gwarancje de minimis zabezpieczające spłatę kredytów, co wpisuje się w strategię banku, który od lat wspiera rozwój polskich przedsiębiorców. Gwarancje w formule de minimis są szczególnie ważne, ponieważ umożliwiają finansowanie również tym firmom, które nie dysponują wystarczającym majątkiem do zabezpieczenia kredytu. Nowe gwarancje BGK udzielane w ramach POIR mają za zadanie ułatwić dostęp do finansowania projektów inwestycyjnych realizowanych przez innowacyjnych przedsiębiorców z sektora MSP. Gwarancje mają charakter długoterminowy, zabezpieczają nawet 80% kwoty kapitału i, co istotne, są dla klientów bezpłatne- mówi Agnieszka Kucharska, Kierująca Zespołem Produktów i Procesu Kredytowego Bankowości Przedsiębiorstw Banku Millennium.

 

W tej edycji programu BGK wyższa będzie dostępność kredytowania innowacyjnych przedsięwzięć, a warunki gwarancji będą jeszcze korzystniejsze dla klientów. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z wyższej kwoty gwarancji – nawet 2,5 mln euro (maksymalnie 80% wartości kredytu) oraz ze znacznie dłuższego okresu udzielonego zabezpieczenia – do 20 lat. Korzystając z kredytu z gwarancją BGK, kredytobiorcy mają ponadto możliwość uzyskania lepszych warunków finansowania w porównaniu do standardowej oferty banku, np. z niższej marży lub prowizji, karencji w spłacie zadłużenia czy też rozłożenia spłaty zadłużenia na dłuższy okres.

 

Proces udzielania gwarancji jest prosty i wygodny, w całości realizowany w banku. Możliwe są dwa warianty kwalifikacji do programu:

– z punktu widzenia projektu inwestycyjnego, który powinien polegać na wdrożeniu wyników prac B+R,

– z punktu widzenia klienta, który powinien spełnić jedno z piętnastu kryteriów przedsiębiorcy innowacyjnego.

Okres realizacji projektu trwa do 31 grudnia 2023 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.