Strona główna Wiadomości Bank Millennium nadal przyśpiesza w faktoringu

Bank Millennium nadal przyśpiesza w faktoringu

Bank Millennium nadal przyśpiesza w faktoringu

Dynamika obrotów faktoringowych drugiego kwartału w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku wyniosła 16,1%. Przełożyło się to na bardzo dobry obrót faktoringowy na poziomie ponad 7,18 mld zł, z czego 3,71 mld zł zostało zrealizowane w drugim kwartale. Bank Millennium utrzymuje 4 miejsce na liście faktorów zrzeszonych w PZF, z blisko 10% udziałem w rynku.


Rośnie dynamika obrotów generowanych przez Bank Millennium. W pierwszym kwartale br. został odnotowany wzrost na poziomie 14,7%, w drugim jest to już 16,1%. Prawie 30% obrotów zostało zrealizowane od początku roku w branży spożywczej.

 

W dalszym ciągu realizujemy plan zwiększania udziału faktoringu pełnego w naszym portfelu. Porównując drugi kwartał br. z analogicznym okresem ubiegłego roku, odnotowaliśmy przyrost obrotów faktoringu pełnego na poziomie ponad 42%, ponad dwukrotnie wyższy niż rynek. Firmy coraz częściej decydują się na minimalizowanie ryzyka braku spłaty należności, które w przypadku faktoringu pełnego bierze na siebie bank. Już blisko 55% obrotów faktoringowych to faktoring pełny – mówi Marcin Stefaniuk, Dyrektor Departamentu Faktoringu i Finansowania Handlu Banku Millennium

 

Bank Millennium oferuje najszerszy wachlarz rozwiązań faktoringowych na rynku. Głoszona od kilku lat strategia polega na łączeniu faktoringu klasycznego z faktoringiem odwrotnym lub z innymi produktami finansowania handlu, a także z finansowaniem kredytowym. – Chcemy mocno zaakcentować, że dostarczamy klientom wszystkie potrzebne rozwiązania. Będziemy mocniej promować również akredytywy i gwarancje, które wspomagają zakupy, żeby poprzez finansowanie obrotowe finansujące zapasy skończyć cykl finansowania handlu na dyskontowaniu należności handlowych. Jako bank mamy tutaj przewagę nad konkurencją, posiłkującą się odrębnymi spółkami dla finansowania faktoringowego i chcemy tę przewagę wykorzystać. – dodaje Marcin Stefaniuk.

Źródło: Bank Millennium

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.