Strona główna Wiadomości Bank BGŻ wspiera 70. edycję Tour de Pologne

Bank BGŻ wspiera 70. edycję Tour de Pologne

Bank BGŻ wspiera 70. edycję Tour de Pologne

27 lipca rusza jubileuszowa 70. edycja Tour de Pologne. Bank BGŻ po raz siódmy wspiera to światowej klasy wydarzenie.  Tegoroczny siedmioetapowy wyścig rozgrywany będzie we Włoszech i w Polsce.

Bank BGŻ od 2006 roku jest związany z rowerami, jako sponsor profesjonalnego kolarstwa i promotor rekreacji rowerowej.  – Bank wspiera wiele inicjatyw rowerowych,  dlatego było dla nas oczywiste, że zostaniemy partnerem tak ważnego i prestiżowego wydarzenia, jakim jest Tour de Pologne. Angażując się w wyścig, chcemy popularyzować jazdę na rowerze, zachęcać do aktywnego spędzania wolnego czasu. To również wielka inspiracja dla naszych młodych kolarzy, którzy mogą z bliska podpatrywać najlepszych na świecie sportowców – mówi Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, dyrektor Dep. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu i Sponsoringu w Banku BGŻ.

Trasy tegorocznego TdP wiodą przez malownicze zakątki południowej Polski oraz północnych Włoch (dwa pierwsze etapy zostaną rozegrane w prowincji Trentino). Pięć polskich etapów odbywa się od Krakowa poprzez Rzeszów, Tarnów, Katowice, Nowy Targ, Zakopane, Bukowinę Tatrzańską po Wieliczkę. W wyścigu wezmą udział 24 ekipy z całego świata. Kolarze przejadą łącznie w siedmiu etapach ponad 1.200 km. Polska jest silnie reprezentowana zarówno przez kolarzy wspierających zagraniczne zespoły, jak i grupę CCC Polsat Polkowice oraz grupę Reprezentacji Polski. Wśród polskich nazwisk pretendujących do etapowego zwycięstwa wymienia się m. in. Michała Kwiatkowskiego, który jedzie w zespole Quick Step. Pierwszy etap rozstrzygnie się 27 lipca w Madonna di Campiglio, zakończenie i wielki finał imprezy nastąpi 3 sierpnia w Krakowie.

Bank BGŻ należy do grupy Oficjalnych Sponsorów TdP. Z tego tytułu uzyskuje przywilej honorowania na podium zwycięzców poszczególnych etapów. Zwycięzcy otrzymują nagrody pieniężne od międzynarodowej unii kolarskiej. – W tym roku, zwycięzcom będziemy wręczać również produkt naszego klienta – miody pitne firmy Apis. Jest nam niezmiernie miło, że ten wyjątkowy polski produkt będzie wręczany najlepszym, zaczynamy już jutro trasą Rovereto – Madonna di Campiglio – dodała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz.

Źródło: Bank BGŻ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.