Bank BGŻ BNP Paribas dołącza do systemu Inkart Krajowej Izby Rozliczeniowej

Bank BGŻ BNP Paribas podpisał z KIR umowę uczestnictwa w systemie Inkart, która dotyczy przetwarzania krajowych transakcji kartowych pomiędzy wydawcami kart płatniczych i agentami rozliczeniowymi prowadzącymi działalność w Polsce. 

 

Usługi świadczone w systemie Inkart obejmują autoryzację i rozliczenie transakcji dokonywanych w punktach usługowo-handlowych, bankomatach i innych urządzeniach zlokalizowanych na terenie kraju, dokonywanych przez posiadaczy kart VISA i MasterCard. 

 

– Inkart jest przeznaczony do obsługi kart różnych systemów płatniczych i różnorodnych typów transakcji kartowych, a wprowadzone w systemie rozwiązania zapewniają najwyższe bezpieczeństwo – mówi Dariusz Marcjasz, wiceprezes Zarządu KIR. – Cieszymy się, że do systemu przystąpił kolejny duży Wydawca kart, co potwierdza coraz większe zainteresowanie rynku kartowego lokalnym rozwiązaniem oferowanym przez KIR – wyjaśnia Dariusz Marcjasz.

 

Inkart, oprócz swojej podstawowej funkcji, oferuje także usługi wspierające. Należą do nich przekierowywanie komunikatów autoryzacyjnych oraz autoryzacja zastępcza (przeznaczona dla wydawców kart). Ponadto Inkart opracowany został w sposób, który daje możliwość  wspierania nowych rozwiązań lokalnych w zakresie rozliczeń transakcji kartowych.

 

Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że na koniec I kwartału 2017 r. na polskim rynku funkcjonowało 37,7 mln kart płatniczych. Od stycznia do marca 2017 r. Polacy wykonali nimi 1,03 mld transakcji w ponad 23 tys. bankomatów i ponad 563 tys. terminali POS działających na terenie Polski.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.