Strona główna Wiadomości Bank BGŻ BNP Paribas dołącza do systemu Inkart Krajowej Izby Rozliczeniowej

Bank BGŻ BNP Paribas dołącza do systemu Inkart Krajowej Izby Rozliczeniowej

Bank BGŻ BNP Paribas dołącza do systemu Inkart Krajowej Izby Rozliczeniowej

Bank BGŻ BNP Paribas podpisał z KIR umowę uczestnictwa w systemie Inkart, która dotyczy przetwarzania krajowych transakcji kartowych pomiędzy wydawcami kart płatniczych i agentami rozliczeniowymi prowadzącymi działalność w Polsce. 

 

Usługi świadczone w systemie Inkart obejmują autoryzację i rozliczenie transakcji dokonywanych w punktach usługowo-handlowych, bankomatach i innych urządzeniach zlokalizowanych na terenie kraju, dokonywanych przez posiadaczy kart VISA i MasterCard. 

 

– Inkart jest przeznaczony do obsługi kart różnych systemów płatniczych i różnorodnych typów transakcji kartowych, a wprowadzone w systemie rozwiązania zapewniają najwyższe bezpieczeństwo – mówi Dariusz Marcjasz, wiceprezes Zarządu KIR. – Cieszymy się, że do systemu przystąpił kolejny duży Wydawca kart, co potwierdza coraz większe zainteresowanie rynku kartowego lokalnym rozwiązaniem oferowanym przez KIR – wyjaśnia Dariusz Marcjasz.

 

Inkart, oprócz swojej podstawowej funkcji, oferuje także usługi wspierające. Należą do nich przekierowywanie komunikatów autoryzacyjnych oraz autoryzacja zastępcza (przeznaczona dla wydawców kart). Ponadto Inkart opracowany został w sposób, który daje możliwość  wspierania nowych rozwiązań lokalnych w zakresie rozliczeń transakcji kartowych.

 

Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że na koniec I kwartału 2017 r. na polskim rynku funkcjonowało 37,7 mln kart płatniczych. Od stycznia do marca 2017 r. Polacy wykonali nimi 1,03 mld transakcji w ponad 23 tys. bankomatów i ponad 563 tys. terminali POS działających na terenie Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.