Strona głównaWiadomościAlior Bank wprowadza kolejną ofertę gwarancji kredytowych dla sektora MŚP

Alior Bank wprowadza kolejną ofertę gwarancji kredytowych dla sektora MŚP

Alior Bank we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego przygotował nową ofertę gwarancji kredytowych. Mogą się o nie ubiegać te firmy, które realizują prace badawczo-rozwojowe i wdrażają innowacyjne projekty oraz rozwiązania.

 

 

Nowa oferta gwarancji kredytowych Alior Banku w ramach środków pochodzących z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR) jest skierowana do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki gwarancjom przedsiębiorcy będą mogli zabezpieczyć do 80% kapitału kredytu na koszty kwalifikowane, a maksymalna kwota zabezpieczenia będzie mogła wynieść 2,5 mln euro. Gwarancje są udzielane bezpłatnie i takie pozostają na cały okres ich trwania, który wynosi do 20 lat.

O gwarancje kredytowe mogą ubiegać się przedsiębiorcy z sektora MŚP będący polskimi rezydentami podatkowymi, którzy planują wdrożyć wyniki własnych lub nabytych prac badawczo-rozwojowych (warunek pomocy o charakterze de minimis), lub spełniają przynajmniej jeden z 15 kryteriów innowacyjności.

Gwarancje kredytowe stanowią alternatywę dla klientów, którym nie udało się otrzymać dotacji unijnych na sfinansowanie swoich projektów. Ścieżka wnioskowania o gwarancje Funduszu Gwarancyjnego w ramach środków z POIR została istotnie uproszczona, bowiem wniosek składa się wraz z wnioskiem kredytowym. W procesie udzielania gwarancji nie obowiązuje procedura konkursowa – o możliwości otrzymania gwarancji decydują wyłącznie kryteria dostępu. Ponadto otrzymanie gwarancji kredytowej zapewnia klientom znacznie lepsze warunki kredytowania, m.in. niższą marżę oraz niższą prowizję w stosunku do standardowej oferty.

Alior Bank od lat wspiera innowacyjne przedsiębiorstwa. W ramach zakończonego niedawno procesu udzielania kredytów z gwarancjami oferowanymi przez BGK w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka (POIG) Alior sfinansował ponad 100 projektów. Obecnie, oprócz nowej gwarancji kredytowej na koszty kwalifikowane, makro-, mali i średni przedsiębiorcy mogą korzystać też z gwarancji kredytowych
w ramach programu COSME.

Źródło: Alior Bank

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular