Strona główna Wiadomości Alior Bank wprowadza kolejną ofertę gwarancji kredytowych dla sektora MŚP

Alior Bank wprowadza kolejną ofertę gwarancji kredytowych dla sektora MŚP

Alior Bank wprowadza kolejną ofertę gwarancji kredytowych dla sektora MŚP

Alior Bank we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego przygotował nową ofertę gwarancji kredytowych. Mogą się o nie ubiegać te firmy, które realizują prace badawczo-rozwojowe i wdrażają innowacyjne projekty oraz rozwiązania.

 

 

Nowa oferta gwarancji kredytowych Alior Banku w ramach środków pochodzących z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR) jest skierowana do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki gwarancjom przedsiębiorcy będą mogli zabezpieczyć do 80% kapitału kredytu na koszty kwalifikowane, a maksymalna kwota zabezpieczenia będzie mogła wynieść 2,5 mln euro. Gwarancje są udzielane bezpłatnie i takie pozostają na cały okres ich trwania, który wynosi do 20 lat.

O gwarancje kredytowe mogą ubiegać się przedsiębiorcy z sektora MŚP będący polskimi rezydentami podatkowymi, którzy planują wdrożyć wyniki własnych lub nabytych prac badawczo-rozwojowych (warunek pomocy o charakterze de minimis), lub spełniają przynajmniej jeden z 15 kryteriów innowacyjności.

Gwarancje kredytowe stanowią alternatywę dla klientów, którym nie udało się otrzymać dotacji unijnych na sfinansowanie swoich projektów. Ścieżka wnioskowania o gwarancje Funduszu Gwarancyjnego w ramach środków z POIR została istotnie uproszczona, bowiem wniosek składa się wraz z wnioskiem kredytowym. W procesie udzielania gwarancji nie obowiązuje procedura konkursowa – o możliwości otrzymania gwarancji decydują wyłącznie kryteria dostępu. Ponadto otrzymanie gwarancji kredytowej zapewnia klientom znacznie lepsze warunki kredytowania, m.in. niższą marżę oraz niższą prowizję w stosunku do standardowej oferty.

Alior Bank od lat wspiera innowacyjne przedsiębiorstwa. W ramach zakończonego niedawno procesu udzielania kredytów z gwarancjami oferowanymi przez BGK w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka (POIG) Alior sfinansował ponad 100 projektów. Obecnie, oprócz nowej gwarancji kredytowej na koszty kwalifikowane, makro-, mali i średni przedsiębiorcy mogą korzystać też z gwarancji kredytowych
w ramach programu COSME.

Źródło: Alior Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.