Strona główna Wiadomości Alior Bank w podwójnej koronie

Alior Bank w podwójnej koronie

Alior Bank w podwójnej koronie

Alior Bank został uhonorowany w dwóch, międzynarodowych konkursach – „BAI – Finacle Global Banking Innovation Awards” oraz „Banking Technology Awards 2013”. Światowej rangi eksperci docenili wdrożony przez Bank „Internetowy Proces Kredytowy” – pierwsze rozwiązanie na świecie, które umożliwia uzyskanie kredytu całkowicie online w zaledwie kilkadziesiąt sekund od złożenia wniosku.

 

W Denver w stanie Kolorado oraz w Londynie przedstawiciele Alior Banku odebrali prestiżowe nagrody przyznane za „Internetowy Proces Kredytowy”.

 

Alior Bank drugi rok z rzędu zwyciężył w konkursie „BAI – Finacle Global Banking Innovation Awards”, w tym roku otrzymując nagrodę w kategorii „Innowacja w dziedzinie kanału dystrybucji” („Channel Innovation”) przyznaną za „Internetowy Proces Kredytowy”. Rozwiązanie to wspiera rozwój biznesu consumer finance w Internecie, a co szczególnie ważne ułatwia Klientom korzystanie z kredytowania zakupów e-commerce. Oprócz Alior Banku finalistami w tej kategorii były: turecki DenizBank oraz południowokoreański Hana Bank.

 

„Internetowy Proces Kredytowy” został również doceniony przez jury konkursu„Banking Technology Awards 2013”, które przyznało Alior Bankowi pierwszą nagrodę w kategorii „Najlepsze użycie IT w bankowości detalicznej” („Best Use of IT in Retail Banking”).

W uzasadnieniu zarówno eksperci „BAI-Finacle Global Banking Innovation Awards”, jak i „Banking Technology Awards” podkreślali nowatorski charakter usługi, dzięki której klienci mogą otrzymać kredyt w trakcie robienia zakupów w Internecie, zaledwie w 90 sekund od złożenia wniosku. Decyzja o udzieleniu kredytu zapada bez konieczności dostarczania, czy podpisywania dokumentów papierowych, ponieważ weryfikacja zdolności kredytowej odbywa się całkowicie online. Co istotne, wprowadzone rozwiązanie zostało bardzo dobrze przyjęte przez klientów Alior Banku. W trakcie 16 miesięcy działania usługi do Banku wpłynęło ponad 360 tys. wniosków online.

 

W ubiegłym roku zarówno eksperci „BAI-Finacle Global Banking Innovation Awards”, jak i „Banking Technology Awards” zgodnie uhonorowali Alior Bank za wprowadzenie na rynek wirtualnego banku nowej generacji Alior Sync.

Źródło: Alior Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.