Strona główna Wiadomości Alior Bank Najlepszym Bankiem w Polsce według magazynu Euromoney

Alior Bank Najlepszym Bankiem w Polsce według magazynu Euromoney

Alior Bank Najlepszym Bankiem w Polsce według magazynu Euromoney

Prestiżowy, brytyjski magazyn „Euromoney” przyznał Alior Bankowi nagrodę „Najlepszy Bank w Polsce w 2013” („Best Bank in Poland”) w konkursie „Euromoney Awards for Excellence”. Międzynarodowi eksperci po raz kolejny docenili innowacyjność rozwiązań oraz efektywność modelu biznesowego Alior Banku.

 

W uzasadnieniu decyzji magazyn „Euromoney” wskazał, że Alior Bank wyróżnia się na tle konkurencji innowacyjnością i wyznaczaniem nowych standardów na rynku bankowym. Redakcja doceniła dynamiczny rozwój Alior Banku, który w ciągu 5 lat stał się średniej wielkości bankiem, zbudował czwartą pod względem liczby placówek sieć dystrybucji w Polsce i obsługuje ponad 1,5 miliona klientów.

 

Wśród szczególnie innowacyjnych rozwiązań dziennikarze „Euromoney” wyróżnili m.in. internetowy kantor walutowy Alior Banku, dający klientom możliwość wymiany 14 walut
w czasie rzeczywistym, szybkie pożyczki online udzielane klientom sklepów internetowych
oraz Alior Trader – platformę foreksową z szerokim wachlarzem produktów dla inwestorów indywidualnych. Członkowie jury zwrócili również uwagę na nowoczesny model oddziałów „Alior Bank Express” – miniplacówek skierowanych do tradycyjnych klientów, niekorzystających z bankowości internetowej.

 

– Nagroda magazynu „Euromoney” to dowód na to, że możliwe jest zbudowanie od podstaw konkurencyjnego banku, którego innowacyjne rozwiązania nie tylko wyznaczają kierunek rozwoju polskiej bankowości, ale również są doceniane na arenie międzynarodowej – powiedział Wojciech Sobieraj, Prezes Zarządu Alior Banku. Będziemy kontynuowali wprowadzanie nowych standardów na rynku – dodał Wojciech Sobieraj.

 

Magazyn „Euromoney” wyróżnił również debiut giełdowy Alior Banku, który uznał za jedno
z najważniejszych wydarzeń w bankowości w Europie Środkowo-Wschodniej w 2012 roku. Oferta publiczna Banku o łącznej wartości 2,1 mld zł była największym IPO spółki prywatnej w historii warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. W rankingu „Najlepiej Zarządzane Firmy w Europie Środkowo-Wschodniej” (Best Managed Companies in Central and Eastern Europe) opublikowanym przez „Euromoney”, Alior Bank zajął pierwsze miejsce w kategorii „Best Newly Listed Company in CEE”, przyznawane najlepszej ofercie publicznej akcji w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Nagrody „Euromoney Awards for Excellence” są przyznawane od 1992 roku za wybitne osiągnięcia w świecie finansów i są jednymi z najważniejszych wyróżnień w branży bankowej. Podczas wyłaniania zwycięzców analizowane są najlepsze banki z ponad 100 krajów. Laureatów nagród wybierają redaktorzy magazynu „Euromoney”, których ocena oparta jest na obiektywnych wskaźnikach, takich jak rentowność, efektywność, czy ocena dynamiki wzrostu firmy.

Źródło: Alior Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.