Strona główna Wiadomości Alior Bank najlepszym bankiem w Polsce w 2013 r. według "The Banker"

Alior Bank najlepszym bankiem w Polsce w 2013 r. według "The Banker"

Alior Bank najlepszym bankiem w Polsce w 2013 r. według "The Banker"

Brytyjski magazyn finansowy „The Banker” należący do „Financial Times Ltd”, uhonorował Alior Bank prestiżowym tytułem „Bank of the Year in Poland”. Jest to kolejne, zaszczytne wyróżnienie przyznane Bankowi przez międzynarodowych ekspertów w dziedzinie bankowości.

 

28 listopada br. w Londynie, finansowym sercu Europy, odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w konkursie „The Banker Awards 2013”. W imieniu Alior Banku, który dołączył do elitarnego grona banków wyróżnionych przez magazyn, nagrodę w kategorii „Bank Roku w Polsce” („Bank of the Year in Poland”) odebrali Artur Maliszewski, Wiceprezes Zarządu oraz Katarzyna Rybicka, Dyrektor Departamentu Projektów Strategicznych w Alior Banku.

 

W uzasadnieniu, kapituła zwróciła uwagę na przełomowe rozwiązania technologiczne wdrażane przez Bank: Internetowy Proces Kredytowy, internetową platformę wymiany walut dla firm – eFX Trader oraz uruchomienie pierwszego w pełni wirtualnego banku Alior Sync. W opinii jury, nowatorskie rozwiązania nie tylko dowodzą skuteczności strategii biznesowej Banku, ale również stanowią dodatkową korzyść dla klientów i element wyróżniający Alior Bank na rynku usług i instytucji finansowych.

 

Nagrody „The Banker” przyznawane są na cześć Brendana Brackena, jednego z założycieli brytyjskiego miesięcznika i zostały przyznane już po raz 14. instytucjom, które w szczególny sposób wyróżniły się na międzynarodowej scenie finansowej. „The Banker” jest tytułem z tradycją sięgającą 1926 r. i należy do „Financial Times Ltd”. 


W 2013 r. Alior Bank otrzymał m.in. następujące nagrody: „BAI – Finacle Global Banking Innovation Award” i „Banking Technology Awards”, przyznane za Internetowy Proces Kredytowy, oraz nagrodę magazynu Euromoney dla „Najlepszego Banku w Polsce”.

Źródło: Alior Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.