Strona główna Wiadomości 6 proc. na Lokacie z funduszem w Meritum Banku

6 proc. na Lokacie z funduszem w Meritum Banku

6 proc. na Lokacie z funduszem w Meritum Banku

Meritum Bank po raz pierwszy wprowadza do oferty produkt oszczędnościowo inwestycyjny: lokatę połączoną z inwestycją w wyselekcjonowane subfundusze QUERCUS Parasolowy SFIO oraz EQUES SFIO. Oprocentowanie części depozytowej sięga aż 6 proc. w skali roku na 3-miesięcznej lokacie.

 

W związku ze spadkami stóp procentowych klienci poszukują alternatywnych możliwości inwestowania. – Z myślą o nich stworzyliśmy nową ofertę, która zapewnia wysoki zysk z lokaty i równocześnie daje szansę na jego powiększenie dzięki inwestycji w fundusze inwestycyjne – mówi Piotr Stankiewicz, dyrektor departamentu produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych Meritum Banku. – Obecna sytuacja na rynku kapitałowym powoduje, że inwestowanie w fundusze staje się atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych lokat bankowych. Nasz produkt umożliwia łatwe połączenie tych dwóch form oszczędzania – dodaje.

 

Minimalna kwota wymagana, by móc skorzystać z pakietu to 10 tys. zł. w przypadku EQUES SFIO oraz 40 tys. w przypadku QUERCUS Parasolowy SFIO. Bank nie ogranicza maksymalnej wysokości inwestycji w pakiet Lokaty z funduszem ani liczby pakietów, jakie może nabyć jedna osoba.

 

Połowa zainwestowanych środków jest lokowana na 3-miesięcznej lokacie o oprocentowaniu 6 proc. w skali roku, zaś pozostałe 50 proc. w wybrany przez klienta subfundusz. Bank daje możliwość zakupu jednostek uczestnictwa w subfunduszach: Quercus Agresywny i Quercus Selektywny działających w ramach QUERCUS Parasolowy SFIO oraz EQUES Akcji i EQUES Aktywnej Alokacji działających w ramach funduszu EQUES SFIO.

 

Pakiet Lokaty z funduszem można nabyć poprzez stronę internetową www.meritumbank.pl.

Źródło: Meritum Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.