Strona głównaWiadomości5 gwiazdek w ratingu private banking magazynu Forbes dla Noble Banku

5 gwiazdek w ratingu private banking magazynu Forbes dla Noble Banku

Noble Bank otrzymał najwyższą, 5-gwiazdkową ocenę w prestiżowym ratingu private banking, przygotowanym przez magazyn „Forbes”. To już kolejny rok z rzędu, kiedy oferta Noble Banku dla najzamożniejszych klientów została oceniona jako najwyższy rynkowy standard.

 

W zestawieniu, które z 5 gwiazdkami otwiera Noble Bank, ujętych zostało

11 banków. Na ocenę składała się szczegółowa analiza produktów oraz usług, ze szczególnym naciskiem na ofertę inwestycyjną. W uzasadnieniu noty dla Noble Banku doceniony został tegoroczny pionierski projekt – wdrożenie pierwszej na polskim rynku usługi Wealth Guard, kompleksowego zabezpieczenia majątku.

 

„5 gwiazdek w ratingu Forbesa, a przede wszystkim fakt, że to już kolejny rok, kiedy otrzymujemy najwyższą ocenę, to dla nas źródło wielkiej satysfakcji. Cieszę się, że wysoko oceniona została zarówno nasza bogata oferta inwestycyjna, jak i szeroka gama usług dodanych. Mijający rok był dla Noble Banku wyjątkowy – po wprowadzeniu w 2012 roku pionierskiej oferty private banking dla firm, po raz kolejny wyprzedziliśmy rynek i jesienią wdrożyliśmy z sukcesem usługę Wealth Guard, dzięki której klienci banku mogą korzystać także z doradztwa prawnego i podatkowego – mówi Mariusz Latek, dyrektor zarządzający Obszaru Sieci Sprzedaży Noble Banku.

 

„Od lat największą siłą Noble Banku są nasi Private Bankierzy i filozofia relacji z klientami – Wealth Guard, dzięki współpracy z kancelarią Domański Zakrzewski Palinka, pozwolił zaoferować Klientom dostęp także do doradztwa w sprawach związanych np. przygotowaniem sukcesji czy ochrony prywatności. W tym modelu – tak jak na rynkach, gdzie private banking ma kilkusetletnią tradycję – Bankier staje się już prawdziwym strażnikiem całego majątku Klienta i przyszłości jego najbliższych. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny wytyczyliśmy nowy standard na polskim rynku – dodaje.

 

W uzasadnieniu 5-gwiazdkowej oceny dla Noble Banku, twórcy ratingu napisali: „Noble
w 2013 roku dokonało ogromnego skoku ilościowego i jakościowego: uruchomiło cały pakiet produktów znany jako Wealth Guard, zaś kwestie planowania podatkowego czy sukcesji opracowuje we współpracy z kancelarią DZP(cyt za: magazyn Forbes, I 2014 r.).

 

Rating private banking – założenia kryteriów oceny

 

Podobnie jak w pierwszej edycji ratingu, jego organizatorzy podkreślili, że „Bankowości prywatnej nie da się zmierzyć tak jak oprocentowania lokat, wyników funduszy, stóp kredytów, stóp zwrotu z konkretnych strategii czy portfeli. Każdy wspomniany element wchodzi w skład oferty bankowości prywatnej, żaden z nich nie jest dominujący, lecz brak jakiegokolwiek czyni ją niepełną (cyt za: magazyn Forbes, I 2014 r.). Kryteria oceny zostały więc ułożone bardzo kompleksowo. W tegorocznej edycji pojawił się jednak element wiodący – najwięcej uwagi zdecydowano się poświęcić ofercie inwestycyjnej, przede wszystkim jej wachlarzowi oraz poziomowi zindywidualizowania. Istotne był zarówno zakres oferty, jak też doświadczenia klientów bankowości prywatnej, które twórcy ratingu zbierali sukcesywnie przez cały rok.

 

Badaniem objęto 11 banków. W wysłanych do nich kwestionariuszach pytano m.in. od kiedy bank świadczy usługi private banking, o istnienie osobnych placówek private banking, ich liczbę, lokalizację, liczbę doradców, liczbę klientów pod opieką doradcy. Ważnym kryterium oceny były informacje nt. wachlarza usług, które bank może świadczyć w ramach własnej struktury – sprawdzano, czy bank posiada wewnątrz struktury biuro maklerskie, TFI, spółkę doradztwa podatkowego, doradztwo w zakresie nieruchomości, spółkę concierge. Pytano także o liczbę portfeli modelowych, standardowych profili ryzyka, liczbę funduszy, do których mają dostęp klienci, a także usługi takie jak oferta kredytowa czy bankowość korporacyjna.

Źródło: Getin Noble Bank

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular