Strona głównaWiadomości5 sposobów na zwiększenie efektywności

5 sposobów na zwiększenie efektywności

Nie umiesz skupić się na pracy? Masz tyle zadań do wykonania, że nie wiesz w co najpierw włożyć ręce? Codziennie przychodzisz do pracy z niechęcią? Nie raz zdarzyło się, że kierownik nie był zadowolony z efektów Twojej pracy? Znamy na to sposób. Oto klika przydatnych rad.

#1 Lista zadań

Zacznij dzień od sporządzenia listy zadań. Wypunktuj te, które są najważniejsze i musisz zamknąć je przed końcem dniówki. Następnie te, które musisz zakończyć jeszcze w tym tygodniu, a wymagają od Ciebie więcej pracy i przemyślenia. Taki harmonogram, pomoże Ci zapanować nad listą spraw do załatwienia. I uwolni Cię od poczucia, że „tyle mam jeszcze na głowie”, „muszę pamiętać o tym, o tym i o tamtym”, „o matko! Jeszcze nic nie zrobiłem”. Przygotowujesz listę zadań, odhaczasz każde wykonane i widzisz jak zbliżasz się do upragnionego finiszu.

#2 Rozmowa z managerem

Jeśli liczba obowiązków Cię przerasta, zgłoś się do Twojego przełożonego. Stres związany z nadmiarem obowiązków, zmniejsza Twoją efektywność. Chroniczny stres i stan napięcia sprawia trudności z wykonaniem najłatwiejszych zadań. Spróbuj porozmawiać z Twoim przełożonym, poproś go o weryfikację zakresu Twoich obowiązków i ustalenie planu pracy czy harmonogramu działań. Jeśli odmówi, zastanów się czy warto dla tej pracy poświęcać zdrowie.

#3 Nowe hobby

Czujesz się zmęczony monotonią i powtarzalnością swojej pracy? Znajdź nowe hobby, które obudzi w Tobie zaangażowanie i pokłady kreatywności. Zmień środek ciężkości, nie stawiaj pracy w centrum zainteresowania, skup myśli wokół Twojej pasji. Zawsze chciałeś robić zdjęcia? Kup aparat i rusz w teren, znajdź codziennie choć 30 minut i poświęć je nowemu hobby. Może malowanie, gra na perkusji, gitarze, bieganie, domowy ogródek, blog kulinarny? Do dzieła!

#4 Więcej ruchu

Wsiadaj na rower i pedałuj do pracy, ruch pomoże rozgonić złe myśli, skupić się na czymś innym. Aktywność zwłaszcza na świeżym powietrzu, wzmaga produkcję endorfin, odpowiedzialnych za dobry nastrój i samopoczucie.

#5 Długie wakacje

Długotrwały stres, przemęczenie, przepracowanie może być przyczyną syndromu wypalenia zawodowego. To niebłaha sprawa, dlatego nie można lekceważyć jego pierwszych symptomów. Czujesz, że masz dość? Jeśli jest taka możliwość idź na urlop. Możesz poprosić także o udzielenie dłuższego urlopu bezpłatnego. Jeśli odczuwasz duży dyskomfort związany z pracą, zgłoś się do lekarza. Wypalenie zawodowe to jednostka chorobowa.

Ciekawy sposób na walkę za stresem, zaproponowała wrocławska firma AdForce. Przygotowali ofertę śmiechoterapii oraz tzw. joge śmiechu to niekonwencjonalna forma walka z firmowym napięciem i nudą. Więcej informacji znajdziesz na : www.adforce.pl

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular